Jak vybrat vhodnou kancelářskou židli?

Pokud strávíte hodně času ve své pracovně nebo u počítače, je potřeba vybrat kvalitní židli na sezení. Navíc pokud používáte počítač k práci, studiu nebo hraní her, nevědomky si při sezení můžete škodit. Pokud se cítíte po dlouhé práce s počítačem unavení, vyčerpaní a bolí vás některé části těla, tak věřte, že je to první známka toho, že je to špatně. Může to být zapříčiněno na první pohled nepatrnými detaily, jakými je například nesprávné sezení, držení těla, poloha klávesnice.
A věděli jste, že právě na těchto detailech záleží nejvíce. Špatným sezením může docházet k bolestem určitých oblastí našeho těla, a dokonce k jejich poškození. Více než dvě třetiny obyvatel naší republiky trpí bolestmi zad a bolest zad patří také mezi nejčastější zdravotní problémy na světě. Začíná to obvykle hrbením nad stolem, což si málo často uvědomuje.

stůl

Doba, kterou strávíme sezením na židli
·         Krátká doba sezení – většinou se uvádí kolem 4 hodin denně. Při krátkodobém sezení zase tak moc nezáleží na zvolené mechanice. Lze využít téměř jakoukoliv. Výjimku tvoří pouze lidé se zdravotními problémy spojené s bolestmi zad, ti by měli zvolit židli přiměřenou jejich problémům.
·         Do 12 hodin denně – do delší době sezení spadá standardní osmihodinová směna. Pro tuto dobu, kterou trávíte na židli, se hodí zvolit synchronní mechanikou, vhodná je také houpací nebo asynchronní mechanika.

postel

Potahový materiál
·         Síťovina – hlavní výhodou tohoto materiálu je jeho prodyšnost. To ocení uživatelé zvláště v letních obdobích. V chladnějších obdobích naopak nemá síťovina potřebné izolační vlastnosti. Tento sedák ocení spíše uživatelé trpící hemeroidy.
·         Čalounění – existují standardní obyčejná čalounění, která se doporučují při sezení do 12 hodin denně. Vybrat si ale můžete ze speciálního čalounění, které je vyrobeno pro delší dobu sezení.
·         Kůže – vybrat si lze z pravé nebo syntetické kůže. Pravá kůže je stylová a nenáročná na údržbu. Co se týče syntetické kůže, tak ta je levnější, ale má nižší životnost oproti pravé kůži.

Jak vybrat vhodnou kancelářskou židli?
Ohodnoťte příspěvek