V dubnu 2018 oslaví společnost Microsoft 43 let od svého vzniku

Operační systém Windows 10 již využívá 600 milionů lidí. Firma Microsoft je stále největším softwarovým gigantem, podařilo se jí prosadit nejnovější verzi Windows tolika lidem již za dva a půl roku.
Oblíbené „desítky“ využívají prakticky všechny typy výpočetní techniky pro běžné uživatele, tedy stolní počítače, tablety, notebooky, chytré telefony, herní konzole a další. Největší podíl tvoří pravděpodobně notebooky, přesná čísla procentuálních zastoupení jednotlivých zařízení však nejsou známa.
obchodní logo

Firmu založili 4. dubna 1975 Bill Gates a Paul Allen. Gatesovi bylo tehdy pouhých 19 let.

Na podzim roku 2017 vydal Microsoft první větší balík aktualizací „desítek“, ve kterém se objevila celá řada novinek, nyní je možné v operačním systému upravovat fotografie a provozovat střižnu filmů a videoklipů, která může konkurovat i některým produktům specializovaných softwarových firem. Windows defender získal štít pro odhalování ransomware (škodlivého kódu s cílem zajistit výkupné za odblokování napadeného zařízení). Aktualizace s názvem Fall Creators bude nyní doplněna o další aktualizační balík, který se očekává v dubnu 2018.
kolínská budova

Linkedln, PlayFab, co bude dál?

Na počátku února 2018 se na veřejnosti objevila informace, že Microsoft má v úmyslu odkoupit cloudový prostor PlayFab a chce tu provozovat herní prostředí. Na PlayFab se nyní pohybuje více než 650 milionů aktivních hráčů a ti mají přístup k přibližně tisícovce her nejrůznějších žánrů.
V roce 2016 Microsoft odkoupil sociální síť Linkedln za 26 miliard amerických dolarů a možná dojde k tomu, že jedna z nejúspěšnějších firem světa bude mít zájem o investování do mamutího vydavatelství EA. To by znamenalo zřejmě nejen další zisk pro Microsoft, ale i zpestření herního prostředí mnoha tituly pro konzole Xbox One.
kancelář v pc
Firma v současné době nejvíce vydělává na rozšířené verzi Microsoft Office 365 a právě na zmiňovaném Linkedln. Samotný kancelářský balík Office dnes vlastní zhruba 29 milionů lidí. Linkedln přinesla společnosti za rok 2017 obrovský zisk 1,3 miliardy amerických dolarů. Slušné příjmy plynou Microsoftu také z cloudové platformy, jde zhruba o necelých 8 miliard dolarů za uplynulý rok 2017.