Zjistěte si dostupnost náhradních dílů na trampolínu

Dárek k narozeninám

Narozeniny slavíme bezesporu všichni a součástí gratulace k životnímu jubileu je obvykle přání pevného zdraví, spokojenosti a štěstí do dalších let. Pak si připijeme sklenkou alkoholu a utvrdíme to paradoxním výrokem „na zdraví!“ Můžeme však to zdraví oslavenci skutečně dopřát vhodným dárkem, kupříkladu takové plavecké brýle a plavky. Plavání je jeden z nejzdravějších sportů, ale lze přispět i jinak. Námětem pro dárek našim blízkým se může stát i trampolína.

kluci na tramolíně

Skákání má pozitivní vliv na fyzickou kondici a podporuje i dobrou náladu, zahání chmury a deprese a významně čelí chronickému stresu, který se bohužel stává novodobým strašákem a našim každodenním souputníkem. Pravidelné cvičení přispívá i k posílení imunity, což je v dnešní době téma velmi aktuální.

Zabezpečovací prvky nejsou pro legraci

Součástí příslušenství a dostupných náhradních dílů na trampolínu jsou kromě základních komponentů nosných trubek a odrazové plochy i kryty obvodových pružin a ochranné sítě.

Kryt pružin – desítky ocelových pružin rozmístěných po obvodu odrazové plochy jsou potenciálním zdrojem nebezpečného úrazu dolních končetin. Zaklesnutí prstů chodidla častokrát vede ke zlomeninám drobných kůstek nártu, k vymknutým kotníkům a nataženým svalovým úponům. Kryt pružin se vyrábí z odolného PVC a lze jej zakoupit i samostatně jako náhradní díl. Jeho dostupnost si ale vždy ověřujte předem u svého výrobce.

dávka na nezabezpečené trampolíně

Ochranná bezpečnostní síť – první prototypy tohoto nářadí se začaly vyrábět bez zabezpečovacích prvků a brzy se zjistilo, jak může být skákání nebezpečné, jestliže cvičenec špatně odhadne úhel odrazu, nebo pohyb jednoduše nezvládne. Přeletět odrazovou plochu je velice snadné a díky setrvačné síle se pak násobí pádová rychlost při dopadu na tvrdou zem. Sítě se prodávají rovněž jako samostatný náhradní díl a jako součást příslušenství, spolu s nosnými trubkami.